Jerozolima

Istniejemy oraz żyjemy w jakimś miejscu i czasie.
Tak jak Chrystus działał w konkretnym miejscu tak samo i ja miałem swoją ... Jerozolimę...
W Jerozolimie znajdziemy stare budynki, dawną architekturę, wąskie uliczki ... podobnie jest w parafii w której pracowałem przez dwa lata w Bytomiu. Stare budynki, które są zniszczone przez czas i człowieka tworzą swoisty klimat tego miejsca.
Dziś mogłem znowu przywędrować, choć na chwilkę na "stare śmieci", do miejsca gdzie wiele doświadczyłem. Choć mój pobyt jest tutaj dziś  "przelotny" związany bardziej z odwiedzinami i załatwianiem spraw papierkowych, to jednak chętnie wracam do mojej Jerozolimy. Pamiętam jak rozpoczynałem tutaj pobyt... a dziś wracam tu do naszego klasztoru jako gość. Bracia jak zwykle serdecznie mnie przyjęli. Odwiedzając znajomych mogłem powspominać "stare czasy".
W Jerozolimie miały miejsce piękne, wzniosłe, cudowne i bolesne doświadczenia Jezusa; tak samo i w mojej Jerozolimie dużo się tutaj działo, ale jestem Bogu ogromnie wdzięczny za to, że mogłem tutaj być i posługiwać ludziom, których Bóg postawiał na mojej drodze, a którzy na długo zostaną w mojej pamięci. Pobyt w mojej Jerozolimie zmienił mnie.
Pewnie w życiu jeszcze nie jedną Jerozolimę będę miał ...

Komentarze