W świecie motocykli, pięknych dziewczyn i dobrej kawy …

Co to? Franciszkanin będzie pisał o pięknych dziewczynach? Jak to?

O dziewczynach opowiem wam na końcu mojego posta, więc nic innego nie pozostaje drogi czytelniku jak życzyć ci miłej lektury tego co teraz napiszę; a rozpocznę od motocykli. Boliwia jest krajem gdzie motocykle są bardzo popularne i na co dzień korzysta się z nich często. Oczywiście w zależności od pracy i tego co robimy. Na przykład w dużych miastach jak Santa Cruz gdzie mieszkam, motocykle są bardzo praktyczne, ponieważ można szybko omijać zatłoczone ulice gdzie jeżdżą samochody, stoją stragany i łażą ludzie. Niestety jazda na motorze w mieście jest bardzo niebezpieczna, ponieważ nie respektują tutaj motocyklistów i bardzo często kierowcy samochodów widząc motocyklistę bez skrupułów do nich wjeżdżają. Włącza się im tryb potrącania motocyklistów i zupełnie się tym nie przejmują. Zupełnie inna sytuacja jest jak wyjedzie się z miasta. Na wioskach motocykl jest także bardzo popularny. W Ascencion de Guarayos gdzie wcześniej mieszkałem; prawie każdy miał motocykl; a w miasteczku sporo ludzi przemieszczało się używając „moto taxi”. Na wioskach na jednym motocyklu podróżują nawet cztery osoby. Oczywiście później te motory długo im nie posłużą, ale kto by się z nich tym przejmował. Jak jest motocykl to się go używa.
Niezastąpionym środkiem transportu jest samochód. Nie będę tutaj robił krypto reklamy ale nie zastąpionym samochodem tutaj jest Toyota. Samochody te sprawdzają się tutaj w 100 % zarówno w górach jak i w dżungli. Dobry samochód to podstawa przemieszczania się po Boliwii. Ostatnio słyszałem że tutaj w Boliwii były Polonezy ale niestety silnik szybko się przegrzewał. Dlatego większość ludzi używa tutaj Toyotę. Samochody te tutaj są niezniszczalne. Jednakże jak już z samochodem jedziemy tutaj do mechanika to naprawy są bardzo drogie. No ale nic nie zrobimy bo jakoś do ludzi trzeba dotrzeć. Jak nie samochodem lub motocyklem to na inny sposób :-)
Wielu z was pewnie nie raz słyszało, że bardzo dobra kawa jest z Ameryki Południowej. Jak najbardziej podpisuję się pod tym. Brazylia, Kolumbia produkują bardzo dobra kawę. Boliwia także ma swoje plantacje kawy, ale niestety w sklepie ta kawa jest mieszana z jakiś dziadostwem. Natomiast bardzo dobrej jakości można kupić kawę kolumbijską i brazylijską. Oczywiście trzeba troszeczkę za nie zapłacić, ale w smaku jest rewelacyjna. Trzeba troszeczkę uważać z kawą, ponieważ serce męczy się sporymi ilościami kawy. W każdym bądź razie dobra kolumbijska kawa jest rewelacyjna rano na przebudzenie. Polecam :-)
No to na koniec jak wam obiecałem … coś o pięknych dziewczynach… daliście się nabrać ;-) Napisałem to aby was zachęcić do przeczytania tego posta hehe. Wiem, wiem myślicie: ale skubaniec z tego franciszkanina, daliśmy się nabrać … no cóż taki jestem. A tak swoją drogą chcecie zobaczyć piękne kobiety? To popatrzcie na swoje mamy. To są najpiękniejsze kobiety na świecie. Wiele wam dały i ofiarowały. Ich życie jest naznaczone wieloma wyrzeczeniami które podjęły dla naszego dobra. A po drugie wszystkie kobiety są piękne. Prawdziwe piękno odkrywamy z czasem.

Komentarze